اينم شماره حساب براي اون دوستاني كه خواستند 0103344461003 سيباي ملي به نام ياسمن رمضاني يا شماره كارت شصت سی و هفت. نود و نه سیزده. هشتاد و نه سی. هشتاد و شش هشتاد و نه -فقط محبت كنيد اگه پولي ريختيد حتما كامنت بزاريد كه بدونم بايد به كدوم خانواده بدم... ممنون.

شمارشگر

بايگانی

سفره ی زیبای شب یلدا

انگشتهای کشیده و زیباش روی کلیدهای پیانو می رقصند  و من رو با موسیقی روح نوازش می کشونه تو دنیایی مجازی… هر دونه ی  نت میشه یه کلید طلایی و به آسمون میره برای باز کردن یه گره از هزاران گرهی که تو زندگی خانواده هاییست که می شناسمشون…  دلم نمی خواد این نواختن تموم بشه تا همه گره ها باز بشن… توی آسمون، اونجایی که هیچ اثری از بدی و کینه و نفرت نیست و همه انسان ها باور دارن که یکی هستن، سفره ای میچینم، سفره ای بزرگ، به بزرگی قلب آدمهای خوبی که می شناسم و تو این چند سالی که مینویسم هرگز تنهام نگذاشتن و توی سفره رو پر میکنم ازماهی های خوشمزه برشته شده، انار دون کرده شیرین و هندونه سرخ و آجیل خوشمزه شب یلدا و….. حافظ ، حافظی که هیچ شب یلدایی رو  بدون اشعار زیباش سر نکردم….
با هر نت یکی از خانواده هایی که میشناسم کنار سفره ام میان و در چشم به هم زدنی سفره اطعامی که با کمک دوستهای خوب اینترنتی ام چیده شده  دنیایی رو در بر میگیره… همه شادن و خوشحال. هیچ دختری از اعتیاد پدرش درد به سینه نداره، هیچ زنی از دست شوهر تنبل و بیعارش دستهاش پینه بسته و چشمهاش اشک آلود نیست و هیچ مردی دست هاش به سیاه کردن زن و بچه اش از کتک محکوم نیست، هیچ پسر بچه ای مجبور نیست برای خرجی دادن به خانواده درسشو ول کنه…… سراین  سفره همه خوشبخت و خوشحالن…   صدای موسیقی تموم میشه و من بدون این که چشمهامو باز کنم با تمنا میگم تو رو خدا باز هم بزن… دلم نمیخواد این موسیقی زیبا تموم بشه… موسیقی عشق به هم نوع…
 

چهارشنبه شب یلداست و من خیال دارم به چهل خانواده از خانواده های تحت پوششمون گوشت، برنج ، مرغ ، ماهی،  آجیل ، انار و هندوانه بدم… هر کس دوست داره شب یلدا زیباترین، رویایی ترین ،عاشقانه ترین و خاطره انگیزترین، شب سالش بشه میتونه تو این شادی بزرگ سهیم بشه… 

                             

دوستای خوبم هر جور میتونین اطلاع رسانی کنین  تو فیس بوک تو وبلاگهاتون و …. و میدونید که چند قدم نزدیکتر به خدا یک پیج تو فیس بوک داره میتونید اونو شر کنید. 

*این آقا که سی سالشه و به خاطر رماتیسم مفصلی پیشرفته، استخوان لگنش تغییر شکل داده و باید پروتز بزاره به دو میلیون برای تهیه یکی از پروتزهاش نیازمنده ، این مرد پدر یک خانواده است که به خاطر ناتوانی اش شغلش رو هم از دست داده و تا حالا چند بار به خاطر جور نشدن پول پروتزش عملش کنسل شده. 

گاهی هیچ جوری نمیتونی از بزرگی روح بعضی از آدمها بنویسی انگار در قالب لغت نمی گنجه، انگار کلمات برای ابراز بزرگی اون آدمها کم میارن و دکترسیامک یعقوبی یکی از اون انسان هاست… این متخصص جراحی لثه  که کارش حرف نداره  قبول زحمت کرد که ۶ تا ایمپلنت رو برای دختری که دندونهاشو تو تصادف از دست داده بود به طور رایگان انجام بده،  دکتر عزیز خوش به حالت با این روح بزرگت بیخود نیست که همیشه انقدر دوستت داشتم و انقدر برام عزیز بودی. و با تشکر از دوست خوبم دکترامیرحسین مکارمی که همیشه تو این جور کارهای خیر منو همراهی  میکنن.  
* ممنونم از الهام عزیز و دوستاش بابت هدیه مقداری لباس به خانواده های نیازمندمون.
* متشکرم از خانوم جوادی عزیزم برای هدیه مقداری وسایل خونه و لباس به خانواده هامون.
*ممنونم از لاله عزیزم برای هدیه  میز و یخچال و فرش به خانواده ای نیازمند.
*یه دنیا تشکر از بهروز عزیز برای هدیه پول بخاری به خانواده ی زهرا .

*ممنون از دوست خوبم دکتر یسری جهانگیری برای هدیه مبلغی پول برای خانواده ای که تو پارکینگ زندگی میکردند.
*متشکرم از دوست خوبم فریبا سید ناصری برای هدیه یه کامپیوتر به دانش آموزی که کامپیوتر نداشت.
*ممنونم از دوست خوبم خانوم صادقی برای هدیه کامپیوتر به دانش آموزی که کامپیوتر نداشت (این دانش آموزها رشته شون کامپیوتره)
ممنونم از محیای گلم برای هدیه مبلغی پول برای خانوم پست قبل.
* یه دنیا تشکر از سارینای گلم برای هدیه مبلغی پول به خانواده ای نیازمند.
*ممنونم از ماری عزیزم برای هدیه مبلغی پول برای بچه های یتیم. امیدوارم کسی رو از قلم ننداخته باشم….
** این آقا که کار با کامپیوتر بلده دنبال کار میگرده.
**این خانوم سرویس خواب و پاتختی شو که کمتر از یک ساله خریده میخواد به نصف قیمت بفروشه.
*** در تاریخ های  اول آذر ۵۰ تومن، ۶ اذر ۱۵۰ تومن و ۱۲ آذر ۲۰ تومن و ۱۷ آذر ۵۰ تومن به حسابم ریخته شده خواهش میکنم هر کی ریخته برام کامنت بزاره که این پولها باید به چه کسانی داده بشه؟ ممنونم.

  

 

 

۳۵ نظر برای سفره ی زیبای شب یلدا

نظر بدهيد

ايميل (خصوصی خواهد ماند) (الزامی)
وب سايت

 

 

شما می توانيد از اين تگهای Html استفاده کنيد

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>